Rotas pašu rokām
1. Krāsas. Kurai gan negadās prāta aptumsuma brīdī nopirkt fantastiski skaistu somu vai kurpes, kam pilnīgi nekas no esošās garderobes neiet klāt pēc krāsām. Tad nu tikai atliek sameklēt attiecīgās krāsas diegus un - izgatavot aksesuārus tieši pieskaņotus jaunajām lietām.
2. Kaut kas jauns. Diez vai vienmēr, kad uznāk kāre pēc kaut kā jauna, iespējams nopirkt kaut ko lielu, dārgu un vēl attiecīgajam psiholoģiskajam stāvoklim atbilstošā krāsā. Toties jaunus auskarus, kaklarotu vai rokassprādzi var izgatavot viena vakara laikā. Un ar šiem aksesuāriem lieliski iespējams atsvaidzināt jau ienēsāto kostīmu, kleitu vai džemperi.
3. Radīšanas prieks. Cilvēks tomēr ir ar dievišķu izcelsmi, un cilvēkam ir iekšēja nepieciešamība - radīt. Ja šī nepieciešamība ilgstoši netiek apmierināta, sākas garastāvokļa svārstības, panīkums, enerģijas izsīkums un depresijai līdzīgi stāvokļi. Priekš kam nonākt līdz tādām galējībām? ja džemperi vai šalli pa vienu vakaru nenoadīsi, tad mazu rotiņu - to var pilnīgi noteikti! Gan iegūsi jaunu lietu, gan apmierināsi dievišķo radīšanas kāri.
4. Treniņš. Neviens meistars no debesīm nekrīt. Katrs māklsinieks sastāv tikai no 1% talanta un 99% darba. Gatavojot auskarus, var izmēģināt visdažādākos rakstu elementus, kurus vēlāk iespējams izmantot lielākas formas darbos. Piemēram, iepatikušos puķīti, kas sākotnēji ir "iemēģināta" kā auskariņš, var izmantot kā motīvu jaunai tamborētai blūzītei, mežģīņu joslas apdarei kokvilnas apakšsvārkiem zem tautiskajiem brunčiem vai somas dekoram.
Un patiesībā tas ir pat vienkāršāk kā sākumā šķiet. Atliek tikai iesākt.
1.modelis. Auskari "Ziediņš".
Darbam nepieciešams:
- kokvilnas diegs;
- diega rupjumam atbilstoša tamboradata;
Auskariem noderēs jebkura zieda tamborēšanas shēma. Būtiskākais ir tas - cik lielus auskarus vēlaties. Piemēram noderēs kaut vai šī:
Lai ziedlapiņu stūrīši veidotos ar nelielu smailumiņu, starp 2.-ro un 3.-šo stabiņu ar apmetumu var izveidot mezgliņu no 5 gaisa pīnītēm. Gatavs ziediņš izskatās šādi:
Lai auskari no šādas puķītes nelocītos un ilgāk saglabātu formu, gatavo ziediņu iestīvina. Vieglais variants - iestērķelē, gluži kā to darīja mūsu vecvecvecmāmiņas. Nelielu daudzumu kartupeļu cietes sajauc ar aukstu ūdeni, iemērc šajā maisījumā tamborēto puķīti un tad caur plānu audumu notvaicē ar karstu gludekli. Stingrākajā gadījumā izmanto ūdens un baltās līmes maisījumu.
2.modelis. Auskari "Bumbiņa".
Darbam nepieciešams:
- kokvilnas diegs (jo smalkāks diegs, jo glītāka iznāk bumbiņa);
- 2 koka bumbiņas (rokdarbu veikalos iespējams iegādāties visdažādākā izmēra un krāsas bumbiņas);
- 2 metāla nagliņas un 4 pērļu cepurītes;
Sāk ar bumbiņas aptamborēšanu. Iesāk ar pīnīti no 5 gaisa cilpiņām, kuras galus savieno kopā ar īso stabiņu. Nākošajā rindiņā notamborē 10 īsos stabiņus. Tālāk tamborē īsos stabiņus, sākumā pieaudzējot to skaitu (viena vienā iztamborējot 2), bumbiņas visplatākajā vietā tamborē bez valdziņu skaita izmaiņām, tuvojoties "galotnei", valdziņu skaitu samazina. Arvienvārdsakot, tamborē tā, lai darbiņš cieši apņemtu izvēlēto bumbiņu.
Gatavai bumbiņai cauri izver nagliņu, abus bumbiņas "polus" nostiprinot ar pērļu cepurīti, un pievieno auskaru āķīti.
Un tad, kad auskari jau gatavi, roka ievingrināta un gribas vēl kaut ko, iepriekš izmēģinātos elementus var savienot pa vairākiem kopā, izveidojot rokassprādzes vai kaklarotas.
Šādam vienam komplektam (auskari un kaklarota) nepieciešams viens kamoliņš (25 g) smalka kokvilnas diega.
2 komentāri - Rotas pašu rokām
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.