Cimdu maģija
- Kurš redz tās smukās zeķes? Nevis fotografējoties tautastērpā vai pozējot pie kamīna ar kūpošu tējas krūzi rokās, bet ikdienā. Ejot uz darbu, pārgājienā, publiskā pasākumā vai ejot uz veikalu pēc dienišķās maizes. Neviens! Ja vien, riskējot ar reputāciju, neizdomāsiet novilkt zābakus, lai citiem parādītu savu darinājumu. Toties cimdi - tie ir pieejami publiskai apbrīnošanai vienmēr, kad ir līdz. Var pat neuzvilkt (ja ir silts), bet vienkārši turēt rokās vai neuzkrītoši atstāt redzamā vietā.
Attēlā: Vijas cimdi no Pūra Lādes arhīviem - Cimdu adīšana īpaši derēs tām, kurām mājinieki pārmet pārāk nopietnu pievēršanos dzijām un adatām. Jo tieši etnogrāfisko cimdu adīšana kopš 2021. gada ir oficiāli atzīta par nacionālo vērtību. Ja negribas mazgāt traukus vai tīrīt māju, iespējams ar baudu nodoties tautas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un vairošanā.
Attēls no https://nematerialakultura.lv/ - Ar cimdiem, kas adīti no tīras, Latvijā ražotās aitas vilnas dzijas, var uzlabot veselību. Pirmkārt, roku ādas stāvokli, jo aitas vilna satur lanolīnu, kas īpaši labvēlīgi iedarbojas uz ādu. Protams, var jau pirkt dārgus krēmus, kuru sastāvā ir šī maģiskā viela... Ja kāds čīkst, ka vilna kož, tad viņš vēl neapzinās šīs sajūtas pozitīvo efektu. Tā ir regulāra mikromasāža, kas veicina perifēro asinsriti, uzlabo vielmaiņu un stiprina imunitāti. Katru dienu, pa drusciņai, vismaz 15 minūtes, un jūsu dzīves kvalitāte būs cita. Ja reizēm tirpst rokas, vai mūžīgi nosaluši pirkstu gali - uzadiet sev kārtīgus cimdus no mūsu pašu, Latvijas, aitas vilnas dzijas.
Attēlā: foto no Saules Lāča personīgajiem arhīviem - Ar cimdu palīdzību var zīlēt nākotni un "pieburt" sev precinieku. Ja ir aizmirsies, kā tieši to darīt, vēlams ieskatīties tautas gudrību krātuvē. Te neliela daļa no ieteikumiem:
- Es savam mīļajam
Sila ziedu cimdus adu,
Lai viņš mani tā mīlēja,
Kā bitīte sila ziedu.
Attēlā: Saules Lāča foto mirklis no starptautiskās cimdu izstādes Sabilē, 2023.g.16.jūnijā - Visas meitas vīra grib,
Nemāk cimdu noadīt.
Adat, meitas, cimdus, zeķes,
Tad jūs vīru dabūsiet. - Nedrīkst cimdā degunu slaucīt. Kas cimdā slauka degunu, nepaliek bagāts.
- Ar cimdu nevar roku dot, tad atdod otram savu laimi.
5. Cimdos var ieadīt maģiskus senču rakstus. Un būt pilnīgi drošs, ka pašdarinātais amulets vienmēr būs pa rokai. Neaudz tik jāpaburas pa grāmatām, izlasot tieši sev vajadzīgās zīmes. Tad sakombinēt zīmējumu, izvēlēties atbilstošāko dziju un - Laime jau tikpat kā rokās!
6. Adot cimdus, var nopelnīt arī naudiņu. Stāvus bagāts jau nekļūsi, smalki cimdi tomēr prasa daudz laika (tāpēc arī rakstīts "naudiņu", nevis "naudu").
8. Atsūtot savus adītos cimdus uz Saules Lāča rokdarbu skati līdz februāra mēneša pašam pēdējam datumam, netīšām var laimēt 100g dzijas jauniem darbiem.
Vai ir kaut viens iemesls, lai neadītu cimdus? Nav dzijas? Īsti latviskiem cimdiem nepieciešama īsti latviska dzija. Rakstainajiem cimdiem derēs 1-kārtīgā Pāces dzija (6/1) vai Limbažu vilnas dzija divās kārtās.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.