Ežu cimdiņi
Tātad - sāksim no paša sākuma.
Izvēlētā dzija - smalka merīnvilna divās krāsās. Oderei un "purniņam" izvēlējos gaišas krāsas dziju, eža adatainajam "ķermenim" - tumšāku. Vārda vai raksta ieadīšanai noderēs kāds kontrastaināks pavediens. Kopējais materiāla patēriņš - apm. 50 g.
Vispirms noada abas oderītes vēlamajā izmērā. Oderēm valnīša daļu neveido, ada tikai labiski gludi. Jārēķinās ar to, ka valnīša daļa vēlamajā garumā tiks pieadīta vēlāk. Oderei var izmantot jebkuru citu dziju, jo tā tāpat nebūs redzama, bet tai jābūt mīkstai un maigai.
Kad abas oderītes gatavas, ņem gaišo dziju un gar malu uzlasa tieši tikpat daudz valdziņu, cik bija uz adatas, kad adījām oderi. Manā gadījumā tie ir 12 valdziņi. Kad labiski gludi noadītas 2-3 rindiņas, veido raksta joslu. Šeit var ieadīt gan bērna vārdu (lai cimdiņus vieglāk atrast bērnudārza daudzo nozaudēto cimdu jūklī), gan arī dažādas maģiskās rakstu zīmes. Īpaši labi, manuprāt, der Jumja zīme, kas pēc savas nozīmes ir sargājoša, vai Zalkša zīme - gudrības simbols. Meitenēm noderētu arī Laimas slotiņa vai Māras līklocis. Bet - tas jau pēc katra gaumes. Vienīgi jāizvēlas neliela zīme, jo tā šajā gadījumā ietekmēs cimda kopējo garumu. Adot rakstu, jāņem vērā, ka tas atradīsies cimda oderes daļā, kura vēlāk tiks izgriezta uz otru pusi, tāpēc raksts, kas nav vienādi lasāms no abām pusēm (kā, piemēram, burti), jāada otrādāk, sākot ar augšējo zīmes (burta) malu.
Kad raksta josla oderes daļā ir pabeigta, ada vēl 2-3 rindiņas ar gaišo dziju, tad ņemam tumšo dziju, noada vēl 2-3 rindiņas, un veido malas robiņus. Tos veido sekojoši: *apmetums, vienu valdziņu noceļ labiski, nākošo izada labiski, nocelto valdziņu pārceļ pāri izadītajam*. Atkārto no * līdz *.
Nākošās 5-6 rindiņas ada labiski gludi. Pēc tam ieadīju 10 rindas valnītī (viens valdziņš labiski griezti, viens kreiliski), lai cimds labāk pieguļ rokai. Uzreiz pēc valnīša daļas cimda delnas daļā sāk veidot "adatas". Plaukstas daļu visā garumā ada labiski gludi. "Adatas" veido pēc sekojošas shēmas:
1. rinda. *3 valdziņi labiski, nākošo valdziņu noceļ, ar atbilstoša izmēra tamboradatu notamborē 12 gaisa cilpiņu pīnīti un jauno valdziņu uzņem uz labās adatas *. Atkārto no * līdz *. Jāievēro, ka pīnīte jāiekārto cimda virspusē. Pēc vēlēšanās "adatas" garumu var mainīt vai nu uz vienu, vai otru pusi, bet glītāk izskatīsies, ja visa darba laikā izmantosiet viena un tā paša garuma pīnītes.
2. rinda. Visus valdziņus izada labiski.
3. rinda. *1 valdziņu izada labiski, no nākošā veido "adatu" kā 1.rindā, 2 valdziņus izada labiski*. Atkārto no * līdz *. Faktiski sanāk, ka adatas pamīšus tiek veidotas katrā ceturtajā valdziņā.
4. rinda. Visus valdziņus izada labiski.
Pēc "adatu" joslas nomaina dziju, un ar gaišo dziju ada eža "purniņu". To ada labiski gludi. Šiem cimdiņiem "purniņa" daļa ir sākta veidot gandrīz reizē ar noraukuma joslu, bet tikpat labi uz gaišo dziju var pāriet ātrāk. Īkšķi ada no tumšās dzijas.
Kad cimdiņi noadīti, visi pavedieni rūpīgi noslēpti, var ķerties klāt vissvarīgākajam posmam. Acīm un degungalam. Par "acīm" izmantoju melnas krāsas stikla pērlītes, derēs arī nelielas podziņas. Tās stingri piešuj cimda virspusē 3 cm vienu no otras. Degungalu veido no melnas dzijas spodršuvumā vai notamborē.
Tiem, kuriem vieglāk saprast no bildītēm, iesakām ieskatīties šeit. Cimdiņi nedaudz citādāki, bet "adatu" veidošanas princips tas pats un ļoti uzskatāms.
Tas arī viss.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.